Kategori arşivi: diş estetiği

Ortodonti

Ortodonti nedir sorusuna, dişlerdeki ve çenelerdeki yanlış konumlanmaları düzelten diş hekimliği dalıdır diyebiliriz. Çarpık dişleri ve birbirine uyum sağlamayan dişleri temiz tutmak daha zor olduğundan, bu dişler erken diş çürümeleri ya da diş eti hastalıkları nedeniyle kaybedilme riskiyle karşı karşıyadır. Aynı zamanda çiğneme kasları üzerine uygulanabilecek fazladan baskı baş ağrısına, TMD (çene eklemi bozuklukları) sendromuna ve dolayısıyla da boyun, omuz ve sırt ağrılarına neden olabilir. Çarpık ya da doğru konumlanmamış dişler aynı zamanda görünüşü bozarak estetik olarak da sorun yaratırlar. Okumaya devam et

İmplant

Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacıyla yerleştirilen, bir süre sonra kemik dokusuyla kaynaşan, doğal bir diş gibi iş görebilen, uygun maddeden yapılmış diş köklerine implant diyoruz.
Tek diş eksikliği, birden fazla diş eksikliği ve tam dişsizlik durumlarının tümünde implant uygulanabilir. Yerleştirilecek alanda yeterli düzeyde kemik olmaması durumda kemik ilave işlemleri ile bir çok vakada başarı ile implant uygulanabilmektedir. Okumaya devam et

Bleaching – Diş Beyazlatma

diş beyazlatma-bleaching

Diş beyazlatma Diş yüzeyine sürülen özel jellerin lazerlerle veya kimyasal olarak aktif hale geçmesiyle diş renginin açılması işlemidir.
Ofis tipi diş beyazlatma;Muayenehane ortamında hekim tarafından uygulanabilen ve hem daha kısa sürede hem de daha etkili bir beyazlatma elde etmemizi sağlayan bir sistemdir. Öncelikle yumuşak dokuların jellerden zarar görmemesi için izolasyon sağlayan kremlerle diş etleri izole edilir. Lazer ile aktif hale gecen jel otuz dakika içinde dişimizin renginde gözle görülebilecek bir açılma sağlar. Ofis tipi beyazlatmalar ev tipi beyazlatmalara göre daha etkili ve daha uzun süre kalıcıdır. Diş beyazlatma işleminden sonra daha beyaz bir gülümseme ile kliniğimizden ayrılabilirsiniz.
Okumaya devam et