Göğüs Estetiği Nedir?

Kadınlarımız tedavi nedeniyle uygulanan kanser cerrahisi sonrasında meydana gelen meme bozukluğu, hamilelik ve emzirme döneminden sonra meydana gelen meme bozukluğu ya da göğüsler arasındaki hacim farkı bozukluğu gibi nedenlerden dolayı meme estetiği yaptırma ihtiyacı hissederler.

Gelişen teknoloji ve geliştirilen yöntemler sayesinde meme estetiği ameliyatı iyi eğitim almış ve işinin uzmanı cerrahlar tarafından kolaylıkla yapılabilen ameliyatlar arasında yer almaktadır.

Memeler yağ hücreleri ve süt bezelerinden oluşurlar. Bu hücreler metabolizmal ya da hormonal değişikliklerden kolaylıkla etkilenebilmektedir ve göğüslerde çeşitli değişimlere neden olabilmektedirler.

Özellikle gebelik ve hamilelik sonrası kadınların göğüslerinde sarkmalar ve yapısal değişiklikler meydana gelir. Bu yapısal değişiklikler şekil bozukluğuna yol açmakta ve kadınları rahatsız eder duruma gelmektedir. Aşırı sarkmış göğüsler nedeniyle iki meme arasında kızarıklık ve pişik gibi problemler de ortaya çıkabilmektedir.

Aşırı kilo değişiklikleri de memelerde şekil bozukluğuna ve yapısal değişimlere neden olabilmektedir.

Göğüslerinizdeki anormallikleri sorun etmeyin. Küçük olduğunu düşündüğünüz göğüsleriniz için meme büyütme ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu ameliyat 1-2 saat süren ve hastanın durumuna göre ortalama 1 gün hastanede kalmaları yeterlidir. Bu ameliyatta kadının farklı bölgelerinden yağlar alınmak ve memelere enjekte etme işlemi uygulanır. Ameliyat sonucunda dikleştirme ve gerekli şekillendirme işlemleri yapılmakta, sarkma, şekil bozukluğu, iki meme arasındaki fark gibi rahatsız edici etkenler ortadan kaldırılmaktadır.

Detaylı bilgi almak için https://www.bulenttekerekoglu.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.