Liposuction

Son zamanların yağ aldırmada iyi sonuç veren uygulamalarından biri olan 4D Liposuction yöntemini tercih etmekteyim. Bu yöntemi planlarken hastalarımın deri kalınlığı, yağ miktarı, yağ lokalizasyonu ve yağın yoğun olarak bulunduğu yerleri belirliyoruz. Selülit durumunu da değerlendirerek bazı ölçümler yaparak kişiye özel yöntem belirlemekteyim. Yani;

  1. Vaser (Ultrason dalgalarıyla yağ yakımı),
  2. Lazer (Lazer dalgaları ile yağ yakımı) ,
  3. Radyofrekans (Ses dalgalarıyla yağ yakımı)
  4. İnfrasonic lipoliz (Titreşim dalgalarıyla yağ yakımı)

yöntemlerinden hangileri hastama uygunsa o yöntemleri kombine etmekteyim. Bu yöntemi tercih etmemin sebepleri;

– Fazla yağ alımına imkan vermesi,

– Dalgalanmanın olmaması,

– Morluğun az olması,

– Hastanın ihtiyaç durumuna göre kombine uygulamanın yapılabilmesidir.

Liposhaping (Liposuction), hastanın kalıcı olarak bölgesel yağlarından uzaklaşması ve vücut kontürünü şekillendirmeye yönelik bir girişimdir. Vücudun her bölgesine uygulanabilen son derece güvenli bir işlem olan Liposhaping (Liposuction), egzersiz ve diyete direnç gösteren fazla yağlardan kurtulmak için en uygun yöntemdir.

Liposhaping uygulamasında kullanılan mikrokanüllerin ince olması ve cilt altına verilen sıvı miktarının emilenden çok olması sonucun izsiz olmasını sağlamaktadır. Yağın biriktiği bölgeye uygulanan bir çeşit anestezik solüsyon ile yağ kitlesi akışkan hale getirilirken, emilimin daha homojen olması sağlanmaktadır. Liposhaping (Liposuction) perasyonu sonrası gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkündür. Hasta Uzman doktor muayenesi sonrasında belirlenen bölgelerin inceldiğini ve şekillendiğini anında görebilir ve farkedebilir. Ancak 3.ayın sonunda nihai vücut kontürünün ortaya çıkması beklenir. Liposhaping (Liposuction) girşimi sonrasında hemen normal hayatınıza dönebilir, 4-6 hafta sonra denize girmenizde herhangi bir sakınca yoktur.