Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekim ameliyatının süresi kişinin durumuna göre değişiklik gösterir.

Kişinin saç dökülme durumu, var olan saç sayısı, kullanılacak olan uygulama, alınması ve ekilmesi gereken greft sayısı gibi faktörler operasyonun süresi üzerinde belirleyici rol oynar.

Tüm bu faktörlere göre saç ekim işleminin süresi 4 ile 8 saat arasında sürebilmektedir. Bu süreye özel ihtiyaçlarını gidermesi için verilen molalar da dahildir. Bu süreyi keyifli bir şekilde geçirmesi içim saç ekim kliniğimizde hastamıza her türlü hijyen, konfor ve kaliteyi sunmaktayız.

Saç ekim operasyonu kullanılan tekniğe göre genellikle aynı gün tamamlanmakta olup, ertesi gün pansuman yapılır, üçüncü gün ise ilk yıkama için merkezimize gelmeniz gerektiğinden toplamda dört gün saç ekim yaptırmak için yeterli olacaktır.

Ekilen saçlar ne zaman çıkmaya başlar?

Saç ekim işleminden sonra çoğunlukla ilk üç ay çıkan ilk saç telleri dökülür, üçüncü aydan itibaren çıkan saçlar kalıcı saçlar olur, altıncı aydan itibaren saçlar görünür hale gelir. Ekilen saçların % 75′, altı ay içinde, bir yıl içinde ise % 95’i çıkmış olur.

Ekilen saçlar sonradan dökülür mü?

Saç ekim işlemiyle ekilen saçlar sonradan dökülmez. Çünkü saç ekim işlemiyle ekilen kökler genetik olarak dökülme özelliği olmayan ense bölgesinden alınarak ekilir. Bu nedenle ömür boyu kalıcı bir işlemdir, zamanla dökülmez.

Detaylı bilgi almak için http://sacekimiblog.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.