Yüz Germe Ameliyatı Süreci

Yüz germe ameliyatı, yer çekiminin etkilerine ters doğrultuda aşağı ve öne sarkan yüzün yumuşak dokularını yukarıya ve arkaya taşıma işlemidir. Göz etrafında oluşan kırışıklıklar, yanaklardan aşağı çeneye doğru sarkan dokular ve bozulan çene çizgisi yüz germe ameliyatının hedef bölgeleridir. “Yüz germe ameliyatı yaptığım birçok hastada daha uzun yaşamak için artan istek ve artmış özgüvenin ortak duygular olduğunu görmekteyim” diyen Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatlarında çok farklı tekniklerin tariflendiğini sözlerini ekledi.

Yüz estetiği ile ilgili 7 farklı cerrahi tekniğini dünya tıp literatürüne kazandıran Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, yüz germe ameliyatı sürecini ve hastaları adına uyguladığı yöntemi şu şekilde anlatıyor: “Ameliyat öncesindeki hasta görüşmelerinde yapılan analizler sonrasında ameliyatın planlamasını yapıyor ve klasik metodların yanı sıra ileri endoskopik teknolojinin kombine edildiği bir yöntem uyguluyorum.”

Morluklar, 7-10 gün içerisinde kaybolacaktır.

Hastaların ameliyat sonrasındaki süreçleri hakkında da detaylı bilgilendirmelerde bulunan Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Ameliyat sonrasında ilk 3 gün yüzünüzde yoğun ödem ve şişlik oluşabilir, daha sonra azalan şişliklerle beraber yüzünüzde morluklar oluşmaya başlayacaktır. 7­ 10 gün içinde morluklar da kaybolacaktır. Makyajla gizleyeceğiniz hafif bir şişlik 2­3 hafta daha sürebilir. Ameliyat sonrasında oluşan kanama, yara yerlerinde iltihap, yara yerlerinde açılma, enfeksiyon, ciltte his azalması, sinirlerde zedelenme ameliyata dair komplikasyonlardır” diye konuştu.

Kimler yüz gerdirme ameliyatı olmalıdır?

Geçen zamanın kaçınılmaz bir sonucu olan yaşlanma sadece vücudumuzun şeklini değiştirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halimiz üzerinde de etkili olur. Kendinizi aynada gördüğünüzden daha genç hissediyorsanız, yüz germe ameliyatı için ideal bir adaysınız.

45’li yaşlardan sonra yaşlanmanın hızlandığı bilinmektedir, bu nedenle 50’li yaşlar, yüz germe ameliyatı için en ideal yaş aralığı olduğu kabul ediliyor. Genel sağlık durumu iyi olan bireylerin yüz germe ameliyatı için bir yaş sınırı bulunmuyor.

Yüz germe ameliyatı için yaş aralığı hakkında da görüş beyan eden Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu, “Yüz germe ameliyatınızı olmak için iyice yaşlanmayı beklememeniz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü yüz germe ameliyatı, kendinize yapacağınız en güzel yatırımlardan biridir. Böyle bir yatırımı da ne kadar erken yaşlılık döneminizde yaparsanız, o kadar uzun süre bunun keyfini sürersiniz.” dedi.

Yüz germe ameliyatı için birkaç farklı yöntem uygulanabilir. Ameliyat yönteminin seçimi hastanın sağlık durumu, yaşı, cinsiyeti, hastanın yüzünün yaşlanma derecesi, cildinin durumu ve yüz anatomik yapısının özellikleri gözden geçirilerek yapılır. Hastanın yaşlanma ve sarkma derecesine göre de ameliyatın genişliğine karar verilir. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi yüz germe ameliyatlarında da her hastaya özel ameliyat planlaması yapılmalıdır. Yüz germe ameliyatlarında kulağın önünden başlayıp, kulak arkasına doğru uzanan kesiler yapılarak yaşlanma derecesine göre değişik kalınlıkta cilt, cilt altı dokular gerilir.

Detaylı bilgi almak için https://gurkankayabasoglu.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.