Bleaching – Diş Beyazlatma

diş beyazlatma-bleaching

Diş beyazlatma Diş yüzeyine sürülen özel jellerin lazerlerle veya kimyasal olarak aktif hale geçmesiyle diş renginin açılması işlemidir.
Ofis tipi diş beyazlatma;Muayenehane ortamında hekim tarafından uygulanabilen ve hem daha kısa sürede hem de daha etkili bir beyazlatma elde etmemizi sağlayan bir sistemdir. Öncelikle yumuşak dokuların jellerden zarar görmemesi için izolasyon sağlayan kremlerle diş etleri izole edilir. Lazer ile aktif hale gecen jel otuz dakika içinde dişimizin renginde gözle görülebilecek bir açılma sağlar. Ofis tipi beyazlatmalar ev tipi beyazlatmalara göre daha etkili ve daha uzun süre kalıcıdır. Diş beyazlatma işleminden sonra daha beyaz bir gülümseme ile kliniğimizden ayrılabilirsiniz.

Diş beyazlatma, bleaching sağlıklı olan herkese uygulanabilir, Hekim gözetiminde yapılan işlemlerde hem diş hem de diş etleri açısından bir sakıncası yoktur.Diş beyazlatma sonrası mutlaka zaman içerisinde renkte değişim olacaktır. Hastaların alışkanlık ve bakımlarına göre bu süre değişmektedir 1-2 senede bir yapılan tekrar tedavileri rengin korunmasına yardımcı olacaktır. Hassasiyet olur mu? Çoğunlukla çok ciddi rahatsızlıklar olmamakla beraber oluşan ufak hassasiyetler bir kaç gün içinde geçecektir.