Botoks

botoks

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir. Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

Botoks, günümüzde en çok yüz bölgesine yapılmaktadır. Kırışıklık giderme / gerdirme ve göz altı torbalarını yok etmede kullanılan bu yöntem, özellikle bayanların tercih ettiği estetik tedavileri arasında ilk sırada yer almaktadır. Botoks tedavisinin sağlığı etkileyecek bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak, tedavi sonrasında botoks ilacı işlem yapılan bölgedeki kasların hareket eyleminin engellemesini sağlayarak, botoks yapılan bölgede bulunan mimiklerin işlevini azaltabilir veya tamamen ortadan kalkabilmektedir. Özellikle yanak çevresine yapılan uygulama ile gülümse sırasında oluşan kırışıklık görünümünde ki mimiklerinizi görünmeyecek hale getirebilirsiniz. Böylelikle daha gergin, güzel ve genç bir surata sahip olmuş olursunuz.
Botoks fiyatları estetik merkezlerine göre değişmektedir. Burada en önemli olan alanında uzman kadronun bulunduğu referanslı bir merkezden fiyat almanızdır. Botoks işlemi uygulayan birçok estetik merkezine giderek, genel bir fiyatlama alıp size uygun olanını seçebilirsiniz.